YÜZME

 

SİZDE ÇOCUĞUNUZUN ŞAMPİYON OLMASINI İSTİYORSANIZ BİZ ANITTEPE’DEYİZ.

ANTRENÖR;UZMAN PSİKOLOG CANSU GÖKÇE ÖZTEN.MİLLİ TAKIM KAPTANI.

YÜZME;

4 yaşında başlıyoruz.Uzun ve meşakkatli bir spor dalı.Yüzme çalışmalarımız hem yaz sezonu hemde kış sezonu devam etmektedir.Kış sezonu haftada 2 gün yaz sezonu 3 gün olarak planlanmıştır.

Yüzme branşı üç temel sporlardan birisidir.Yüzmenin diğer branşlardan ( atletizm ve jimnastik ) önemli bir farkı vardır.dört  amaç için yapılır.

  1. Çocukların fiziksel gelişimine olumlu yönde etkiler.Çocuk anatomisinde  kas yapısının güçlü gelişimi sayesinde iskelet siteminin daha düzgün ve fonksiyonel  olmasına  katkı sağlar. Fizyolojiye yaptığı olumlu gelişimler sayesinde sağlıklı bir nesil oluşumunda en etkin spor branşıdır.
  2. Çocuklarımızın küçük yaştan itibaren yaptıkları bu sportif çalışmalar hem bireysel hemde grup disiplinlerinin gelişmesi açısından önemlidir.Havuza girmeden önce yapılan hazırlıklar,havuz içerisindeki dikkat,koordinasyon,antrenörü dinleme ve algılama,kendini tanıma,komutları uygulayabilme ,havuz çıkışı giyinme ,tek başına bu ihtiyaçlarını giderebilme gibi…bireysel uygulamalar çocukların öz güvenlerinin oluşması açısından çok önemlidir.Tüm bu zaman dilimleri içerisinde çocukların arkadaşları ile beraber hareket etmeleri birbirlerine destek olmaları,yardımlaşmaları gibi olgular grup çalışması ve grup disiplinlerinin oluşturulması için önemli çalışmalardır.
  3. Sosyal olarak herkesin yüzmeyi bilmesi gerekir.Sosyal yaşamın belirli dönemlerinde ihtiyaç duyulmaktadır.
  4. Performans: Yetenekli ve istekli çocuklar sporcu olarak devam edebilirler.

YÜZME ÇALIŞMALARIMIZ İÇİN GEREKLİ MALZEMELER

1.BONE ( Silikonlu )

2.BORNOZ

3.YÜZ HAVLUSU

4.HAVUZ GÖZLÜĞÜ

5. YÜZÜCÜ MAYOSU